HOME

KTO SME

ČO ROBÍME

REFERENCIE

CERTIFIKÁTY A OCENENIA

KONTAKT

 
zateplenie

 

NAŠE PRODUKTY

     
     
  gulka

Zateplenie a izolovanie
plochých striech
polyuretanovými doskami
Thermobase PUR

  gulka

Spádovanie plochých
striech polystyrénbetónom
TB 300

  gulka

Hydroizolácie
Generálne opravy
Obhliadky

  gulka

INDEX, s.p.a., Taliansko

  gulka

Termobetón TB 300

  gulka

Thermobase

  gulka

PVC Fatrafol

  gulka

PVC, TPO
SOPREMA FLAG

  gulka

Index Prothermo PUR

  gulka

Elastocene

  gulka

Mineral design

  gulka

Prominent
Vapordiffuser
Armodillo

     

iso
 

MINERAL DESIGN


POPIS

Pásy MINERAL DESIGN sú novou generáciou výrobkov INDEX, ktorý majú ochranný minerálny posyp. Vrchný posyp už nie je ďalej len jednofarebným, jeho význam prechádza aj do roviny estetickej, kde sa využívajú vzory klasických skladaných strešných krytín, alebo ine, zaujímavé vzory, tvoriace z klasickej povlakovej modifikovanej bitúmenovej strešnej krytiny nový druh krytiny použiteľnej aj pre tých najnáročnejších klientov.

Tieto pásy sú vyrobené z destilovaného bitúmenu určeného na priemyselné použitie s pridanými elastomerickými a plastomerickými polymérmi. Tieto sa pridávajú do asfaltu za účelom dosiahnutia lepších charakteristík zmesi, ktorej stála bázy je tvorená bitúmenim, v ktorom sú disperzne dosiahnuté polyméry. Charakteristiky takéhoto bitúmenu sú potom determinované polymerickou matricou a nie samotným bitúmenom, aj keď tento je najkonzitentnejšou prísadou v zmesi.

Technické dispozície takéhoto polymér-bitúmenu sú teda značne vylepšené napr. odolnosť voči vysokým a nízkym mineral teplotám pri zachovaní ideálnej priľnavosti a absolútnej vodonepriepustnosti.

MINERAL DESIGN aj pri svojom dekoratívnom efekte splňuje po technickej stránke krytinu, vhodnú pre náročné izolácie s požadovanou vysokou životnosťou. Vyrába sa o plošnej hmotnosti 4,5kg/m2, s nosnou vložkou s polyesterových vlákien, alebo s tzv. "TRIARMATO" kombináciou troch nosných vložiek. Polyesterová nosná vložka s označením P je izotropická, termálne fixovaná, netkaná polyesterová rohož Spunbond s vyššou plošnou hmotnosťou, ktorá je veľmi silná, má značné možnosti predĺženia a vysokú odolnosť voči prepichnutiu alebo roztrhnutiu. Kompozitná polyesterová nosná vložka je stabilizovaná sklenými vláknami v pozdĺžnom smere. Táto vložka je veľmi silná a elastická s optimálnou rozmerovou stabilitou pri vysokých teplotách. Sklené vlákna zabezpečujú minimalizáciu "banánového" efektu (skrivenie pásu pri rozbalení) a kompletne je 2 až 3-krát stabilnejšia než normálna polyesterová nosná vložka.

MINERAL DESIGN TRIARMATO je dekoratívny pás, ktorý vďaka svojej trojvložkovej štruktúre zabezpečuje jedinečné vlastnosti pre krytinu na akýkoľvek druh strechy a vykazuje vynikajúce schopnosti odolať všetkým nepriaznivým vplyvom, ktoré ohrozujú kvalitu odolnosti strechy a aj životnosť iných mäkkých krytín. Nosná vložka so sklených vlákien je pevne vtlačená medzi dve vrstvy polyesterovej rohože, čo zaručuje ideálnu rozmerovú stabilitu, pás sa po rozbalení nekrčí a tým umožňuje dokonalú hydroizoláciu strešnej skladby.Pás Triarmato takisto vykazuje najvyššiu odolnosť voči prepichnutiu, preto je veľmi vhodnýna mechanické fixovanie klincami, či skobami.

POUŽITIE
Pásy MINERAL DESIGN reprezentujú revolúciu vo svete mäkkých povlakových krytín. Architekt a projektoví inžinieri majú teraz možnosť použiť tento nový druh a nahradiť tak niektoré staršie typy mäkkých krytín, ktoré sa v minulosti neosvedčili. Variabilný dizajn keramického posypu umožňuje splniť prakticky akékoľvek nároky zo strany zákazníka na estetický výzor strechy a jej farebnosť. S MINERAL DESIGN-om teraz budú strechy škôl, kostolov, či panelákov pestrofarebné so širokou škálou vzorov pre krajší výzor krajiny, kde žijeme.

ZÁRUKA KVALITY
Pásy MINERAL DESIGN sú vyrábané pod neustálym laboratórnym dohľadom a firma INDEX S.p.A. je držiteľlom dvoch hlavným celoeurópskych systémov kvality. Je to certifikát ISO 9001:2000, ktorý je hlavnou európskou normou pre dodržiavanie firemného systému kvality. Druhý certifikát je ISO 14001, ktorý určuje vlastnosti výrobkov firmy, ktoré majú vplyv na životné prostredie. Každý z týchto certifikátov je neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu každej firmy, ktorá chce presadiť svoje výrobky na dnešnom európskom trhu.

             
  MINERAL DESIGN- prospekt   MINERAL DESIGN - vzorkovník   MINERAL DESIGN - strechy  
  mineral dizajn prospekt   mineral dizajn vzorkovník   mineral dizajn strechy  
 
 

 
 
     
 

ČO ROBÍME

  gulka

Zateplenie a izolovanie
plochých striech
polyuretanovými doskami
Thermobase PUR

  gulka

Spádovanie plochých striech
polystyrénbetónom TB 300

  gulka

Hydroizolácie
Generálne opravy
Obhliadky

  gulka

INDEX, s.p.a., Taliansko

     
 
             
  KTO SME   NAŠE PRODUKTY KONTAKTUJTE NÁS    
gulka

KTO SME

gulka

Termobetón TB 300

PHONE   0905 44 39 01

   
gulka

ČO ROBÍME

gulka

Thermobase

   
gulka

REFERENCIE

gulka

PVC Fatrafol

     
gulka

CERTIFIKÁTY A OCENENIA

gulka

PVC, TPO SOPREMA FLAG

     
gulka

KONTAKT

gulka

Index Prothermo PUR

     
    gulka

Elastocene

     
    gulka

Mineral design

     
    gulka

Prominent
Vapordiffuser
Armodillo